Türkiye'nin En Dinamik Kuluçka Programı

SERA STARTUP CAFE

10

Tüketim içgüdüsünün daha fazla tüketme baskısı oluşturduğu günümüzde öğrencilerin hem üretkenlik içinde olması hem de tecrübe ve deneyim kazanması adına kafe konseptini üretkenlik, eğitim ve tecrübe kazanımıyla bir araya getiriyoruz. Sera’nın sosyal alanı olan Sera Startup Cafe girişimci ve girişimci adaylarını bir araya getiren çeşitli teknik eğitimlerin, etkinliklerin, tecrübe paylaşımları ve beyin fırtınalarının yapıldığı bir alandır.  Sera Startup Cafe Erciyes Teknopark 5. Bina’da Sera ofisindedir.

Sera Startup Cafe’de neler vardır, neler yapılır?

Sera Startup Cafe’de eğitim odaları, bilgisayarlar, beyin fırtınası odası, iş fikri şemaları ve mutfak bulunmaktadır.  Sera Startup Cafe’de çeşitli teknik eğitimler verilir, beyin fırtınaları yapılarak fikirler üretilir, uygulamalı etkinlikler yapılır ve yürütülen fikirler üzerine o an kurulan takımlarla çalışmalar yapılır. Üretken ve verimli bir zaman geçirmiş olursunuz.

Sera Startup Cafe’ye nasıl girebilirim/kimler girebilir?

Sera Startup Cafe’ye eğitimler, takım çalışmaları ve konferans gibi etkinliklerde çağrı üzerine gelebilirsin. Sera Startup Cafe etkinliklerini kaçırmaman için ben girişimciyim formunu doldurman yeterlidir. Bu etkinliklere arkadaşınla da gelebilirsin, arkadaşının da ben girişimciyim formunu doldurması yeterli olacaktır. Ve tüm bu hizmetler tamamen ücretsizdir.

Hangi zamanlarda açık oluyor?

Vize ve Final harici dönemlerde eğitim ve etkinliklerin olduğu günlerde Sera Startup Cafe açıktır. Eğer her zaman bu imkânlardan faydalanmak istersen Sera’ya başvuru yapabilirsin.

Kulüp etkinlikleri de yapabilir miyim?

Evet, üniversite bünyesinde ki tüm kulüpler eğitim ve etkinliklerini Sera Startup Cafe’ de yapabilirler.  Şimdiye kadar ki etkinliklerimizi görmek için galeriler sayfasına göz atabilirsiniz.