Türkiye'nin En Dinamik Kuluçka Programı

GİRİŞİMCİLİK STAJI

girisimcilik

Girişimci adayı öğrencilerin Sera’da ki takımlarda ekip çalışmaları yapacağı, kendi takımını kurmak için deneyimler kazanacağı ve Sera süreçleri hakkında bilgi edinip zihinsel olarak girişimcilik mesleğine hazırlanacağı bir projedir. Girişimcilik stajı; tecrübe, üretkenlik ve deneyim stajı olduğu için resmi/zorunlu staj yerine geçmemektedir ve herhangi bir resmiyet söz konusu değildir.

Kimler katılabilir?

Girişimcilik stajına; tecrübe ve deneyim kazanmak isteyen, fikirlerini ifade etmekten hoşlanan ve fikirlerini geliştirmek isteyen, farklı bir bakış açısı sunmaktan hoşlanan veya farklı bir bakış açısı kazanmak isteyen tüm öğrenciler katılabilir. İletişim, pazarlama, sosyal medya yönetimi ve kullanımı, içerik üretme, kodlama, tasarım, raporlama gibi alanlarda destek olabileceğin ve süreçleri deneyimleyeceğin bir ortam seni beklemektedir. Bu içeriklerin detaylarını takımlar kendi ilanlarında belirtecektir.

Bu staja katılmadan Sera’ya başvurabilir miyim?

Evet, girişimcilik stajına katılmadan da Sera’ya takımınla başvurabilirsin. Ancak süreçleri deneyimlemen, ortama ısınman ve takımını daha sağlam temellerle kurmak için girişimcilik stajına katılabilirsin. Takımın yoksa bile bu süreç içerisinde takımını kurabilir ve ileri ki aşamalar da sen de takımına stajyer alabilirsin.

Ne zaman başlıyor, süresi ne kadar ve staj bitince ne yapacağım?

Girişimcilik stajına başvurular başladı. Başvuru sayfasından takımların ilanlarını inceleyerek uygun olduğun veya istediğin bir takıma başvurunu yapabilirsin, başvuru sonrası takımlar değerlendirme yaparak geri dönüş yapacaktır. Stajının süresi 3 haftadır. Ancak takım ve stajyer arasında ki karşılıklı anlaşma durumunda bu süre değişkenlik gösterebilir. Staj bitince Sera’da kendi takımını kurabilirsin, başka bir takımın stajına yeniden başvuru yapabilirsin veya karşılıklı anlaşma durumunda o takımın yeni üyesi olabilirsin.

Stajyere ne gibi bir faydası var?

Günümüzde firmalar diplomadan daha çok fark yaratan tecrübe, deneyim, üretkenliğe dikkat etmektedir. Bu kapsamda stajyerler en başta tecrübe ve deneyim kazanırken Sera’daki eğitimlere de katılarak eksik bilgilerini tamamlama fırsatına sahip olacaklardır. Bu kapsamda girişimciliğe sağlam adımlarla başlayarak sistematiği öğrenmek için de bir fırsat olacaktır.

Başvuru formunu doldurduktan sonra en geç üç iş günü içerisinde yüz yüze görüşmek için Sera ‘ya gelmeni bekliyoruz.